Rezidencia HERBERIA

Rezidencia HERBERIA

Netradičný terasový bytový dom je situovaný vo výhodnej polohe neďaleko mestského centra Košíc. Sedem podlažný objekt pozostáva z 55 zväčša 4 izbových bytov a polyfunkcie na prízemí.

Architektúra bytového domu sa odvíja od zámeru vybudovať exkluzívne terasové byty s výhľadom na panorámu Košíc. Preto je objekt uskakovaný po podlažiach vytvárajúc tak jednotlivé rozmerné terasy bytov. Intimita terás je zabezpečená veľkými betónovými kvetináčmi, ktoré prinášajú do priestoru bývania tak potrebnú zeleň. Byty majú rozsiahle zasklenia, ktoré prepájajú interiér bytov s terasami. Objekt je navrhnutý tak aby svojim hmotovo-priestorovým riešením vhodne nadväzoval na priľahlú zástavbu rodinných domov a tvoril tak premostenie k blokovej bytovej výstavbe v západnej časti územia. Jeho celkový tvar ovplyvnili regulatívy mesta vyžadujúce priehľady z neďalekej cesty na panorámu mesta.

Náročné bolo vyriešiť komunikačné koridory v rámci bytového domu. Podarilo sa to prostredníctvom troch komunikačných jadier /schodisko, výťah/ prepichujúcich objekt vertikálne. Priestor pod uskakovanými bytmi je využitý pre garáže.

Materiálové riešenie povrchových úprav domu pozostáva z omietok, obkladov tmavými tehlovými tvarovkami, imitáciou dreveného obkladu na kvetináčoch a zasklenými plochami v antracitových hliníkových rámoch.

Súčasťou bytového domu je aj parková úprava priľahlej časti pozemku s dvoma ihriskami pre relaxačné aktivity obyvateľov mesta..

  • Kategória
    Bytový dom
  • Lokácia
    Žižkova ul. Košice
  • Klient
    Sukromný investor
2016

TIMELINE PROJEKTU

-

M2 ZASTAVANEJ PLOCHY

-

M2 PARKOVACIE PLOCHY